Üniversiteli Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
Üniversite Öğrencilerinin ve Mezunlarının Buluşma Noktası

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

Esenler Belediyesi Burs Başvurusu

Esenler Belediyesi Burs Başvurusu

Esenler Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için Esenler Belediyesi Burs başvurularının başladığını duyurdu. 4 yıllık üniversite okuyan öğrencilere 3 bin 500 TL, 2 yıllık okuyanlara 2000 TL burs verilecek.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, şu şekilde konuştu:

“Esenler’de 100 bin gencimizle projemiz var. Bir taraftan rota oluşturuldu, bir taraftan yazılım kursları, bir taraftan ‘Akademi Esenler’ çalışmalarını… Yaz okullarımız da 30 bin gencimiz projeden yararlandı. Gençlerimizin eğitimi bizler için çok önemli bu sebeple onlar için yeni projeler hayat geçireceğiz. İkinci dönemin başında lise son sınıftaki bütün öğrencilere, ayrım yapmadan bin beş yüz TL eğitim desteği vereceğiz. Esenler’de ikamet eden ama Türkiye’nin çeşitli yerlerin de üniversitelere giden, eğitim desteğine ihtiyacı bulunan bütün arkadaşlarımıza 3 bin 500 TL eğitim desteği vereceğiz. Esenler’de ‘ben hayatta bunu olmak istiyorum’ diyen elinden tutulması ve destek verilmesi gereken kimse varsa elinden tuttuk, devam da edeceğiz. En önemli şeylerden bir tanesi, 5 bin çocuğumuza mali destekle beraber yazılım ve kodlama sertifikası programı yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı lise son sınıfta okuyup da organize sanayi bölgelerinde bu kurslara ve çalışmalara giden her öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığı’nın ödediği ürete ilave olarak Esenler Belediyesi olarak 300 TL eğitim desteği vereceğiz” dedi.

Esenler Belediyesi, üniversiteli gençlerimize eğitim desteğini sürdürüyor. 4 yıllık fakülte okuyan öğrencilerimize 3.500 TL, 2 yıllık meslek yüksekokulu okuyan öğrencilerimize ise 2.000 TL eğitim desteği sağlıyor.

Esenler Belediyesi Burs Şartları
Eğitim desteğine katılım şartları ise şöyle;

  • Esenler’de ikamet ediyor olmak (Son 1 yıl içerisinde ikamet taşınmamış olmalı.)
  • Devlet veya özel üniversitede örgün eğitimde okumak (Özel üniversiteler için %100 burslu olması gerekmektedir.)
  • 2022 YKS sonuçlarına göre ilk kez yerleşmiş olmak
  • 3500 TL’lik destek için 4 yıllık fakülte/yüksekokul okuyor olmak
  • 2000 TL’lik destek için 2 yıllık meslek yüksekokul okuyor olmak

Esenler Belediyesi Burs Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2022.

Gerekli şartları sağlayan öğrencilerimiz aşağıda yer alan başvuru formunu doldurup ön kaydını yaptırmalıdır. Ön kaydını yaptıran öğrencilerin aşağıda belirtilen evrakları 10 Aralık 2022 Cumartesi gününe kadar 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki Esenler Gençlik Merkezi’ne teslim etmesi gerekmektedir.

BAŞVURU EVRAKLARI

  • YKS barkodlu sonuç bildirgesi
  • Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama (E-Devlet uygulamasından alınabilir.)
  • Öğrenci belgesi
  • IBAN bilgisi içeren dekont (IBAN numarasına ait hesap, başvuran kişiye yani öğrenciye ait olmalıdır. Hesap türü vadesiz hesap olmalıdır.)

Başvuru için link: Esenler Belediyesi Burs Başvurusu

<

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>