Üniversiteli Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
Üniversite Öğrencilerinin ve Mezunlarının Buluşma Noktası

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı Burs Başvurusu

Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı Burs Başvurusu

Burs başvurunuzu yapmadan önce lütfen BURS BAŞVURU KILAVUZUNU okuyunuz.

Vakıf Burs Şartnamemize göre Vakfımıza yeni burs başvurusunda bulunacak öğrenciler aşağıda listelenen başvuru için gerekli belgeleri her yıl ilan edilen süre içinde temin ederek burs başvurusunu gerçekleştirecektir.

Burs başvuru süresi içinde gerekli belgeleri temin etmeyen veya belge eksiği olan öğrencilerin eksik burs başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

HÜSEYİN AKİF TERZİOĞLU ŞEVKAT YUVASI VAKFI BURS BAŞVURUSU İÇİN ÖNCEDEN TEMİN EDİLMESİ GEREKEN BELGELER:

1) Fotoğraf

2) Üniversiteyi yeni kazananlar için ÖSYM Kazandı Belgesi

3) Öğrenci Belgesi

4) Onaylı Karne (İlkokul, ortaokul,lise başvuruları için) veya Transkript (Ara sınıf Üniversite başvuruları için)

5) Okuyan kardeşi varsa, kardeşinin/kardeşlerinin öğrenci belgesi

6) Kurum Araştırma Formu (BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.) Kurum Araştırma Formunun başvuru ekranına giriş yapmadan önce imzalatılması gerekmektedir.

7) Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-Devletten alınabilir.)

8) İkametgah Belgesi (E-Devletten alınabilir.)

9) Aile Gelir Durumunu Gösterir Belge (Maaş Bordrosu, Çiftçilik Belgesi, Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi vs) (Memurlar için E-Devletten alınabilir.)

10) Üniversite öğrencileri için Adli Sicil Kaydı (E-Devletten alınabilir.)

11) Öğrencinin; anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin etmesi gereken belgeler (İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sadece anne ve babalarının belgelerini temin etmelidir) Bu maddedeki belgeleri anne, baba ve kendisi için olarak ayrı ayrı alıp ilgili belgeleri tek bir pdf doyasında birleştirip gerekli butona yükleyiniz!!!!!!!

a. Esnaflardan Vergi Dairesi Müdürlüğü kayıtlarında (Vergi Levhası, 2022S.K.,Nafaka Vs) vergi mükellefi olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa e-devlet ekran görüntüsünün alınması)

b. SGK Müdürlüğünün(Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama Ekranı) kayıtlarında herhangi bir işte çalışmayan veya çiftçi, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa e-devlet ekran görüntüsünün alınması)

c. Tapu Sicil Müdürlüğünün(Tapu Kayıt Belgesi) kayıtlarında herhangi bir gayrimenkul kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa e-devlet ekran görüntüsünün alınması),

d. Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğünün(Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi) kayıtlarında herhangi bir gayrimenkul ve destekleme kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa e-devlet ekran görüntüsünün alınması)

e. Trafik İl/İlçe Tescil Müdürlüğünün(Araç Belgesi) kayıtlarında herhangi bir araç kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa e-devlet ekran görüntüsünün alınması),

f. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün(Sosyal Yardım Belgesi) kayıtlarında sosyal yardımlardan yararlanmasına ilişkin bir kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa e-devlet ekran görüntüsünün alınması)

NOT:* 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde Vakfımızdan burs alan tüm öğrenciler de burs başvurularını yenilemek zorundadır.

** Aslen Çanakkaleli olmayıp 10 yıldır Çanakkale’de ikamet eden kişiler, Vakfımıza burs başvurusunda bulunabilmeleri için 10 yıldır Çanakkale’de ikamet ettiğini ispatlamak zorundadır. (Örn. 10 yıl öncesine ait karne vs)

<

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>