Üniversiteli Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
Üniversite Öğrencilerinin ve Mezunlarının Buluşma Noktası

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri / Haberler

KYK Burs/Kredi Başvuruları Yeniden Açıldı

KYK Burs/Kredi Başvuruları Yeniden Açıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, daha önce başvurmayı unutanlar, başvuru tarihlerini kaçıranlar için GSB burs-kredi başvurularının yeniden açıldığını duyurdu..

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yaptığı açıklamada 1 milyon 392 bin 629 öğrencinin 27 milyar liralık KYK borcunun kaldırıldığını bildirdi.

Bakan Mehmet Kasapoğlu öğrenim kredisi yapılandırma işleminden yararlanacak öğrencilerin sorgulamalarının an itibarıyla e-devlette başladığını duyurdu.

Bazı gençlerin GSB kredi-burs başvurularını çeşitli nedenlerden yapamadığını belirten Bakan Kasapoğlu başvuruların yeniden açıldığını ve 26.11.2022 23.59’a kadar yapılabileceğini belirtti.

Başvuru: <a href=”https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu” target=”_blank” rel=”noopener”>https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu</a>

<

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>