Üniversiteli Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
Üniversite Öğrencilerinin ve Mezunlarının Buluşma Noktası

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu

Sıtkı Koçman Vakfı, 2022-2023 eğitim öğretim döneminde önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu
Sıtkı Koçman Vakfı, yaptığı açıklama da burs başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvurularının değerlendirilmeye alınmayacağını belirtti.

Burs Başvuru Koşulları:
T.C. vatandaşı olmak,
Devlet Üniversitesinde okuyor olmak,
Başvuru sahiplerinin örnekleri hemen alttaki linklerde bulunan “Öğrenci Tanıtma Belgesi” ile “Vicdani Yükümlülük Belgesi”ni bilgisayarda eksiksiz olarak doldurup, çıktısını aldıktan sonra imzalayarak, istenen diğer belgelerle birlikte teslim etmesi gerekmektedir.
Hazırlık, ön lisans ve lisans eğitimi düzeyinde 23;
Tezli yüksek lisans düzeyinde 26;
Doktora düzeyinde 28 yaşından büyük olmamaları şarttır.
Askerlik görevini uzun süreli olarak yapmış erkek adaylara 2 yaş daha eklenebilir.
Adayların herhangi bir kurum yada kuruluştan karşılıksız burs almamaları gerekmektedir. (KYK bursu, TEV bursu vs. bu ve benzeri karşılıksız burs alanlar başvuruda bulunamazlar.)

Burs Başvurusu için Son Tarih
31 Ekim 2022’dir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Karşılıksız burs başvuruları, Muğla il merkezinde Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerde okuyan öğrenciler başvurularını “Kötekli Mahallesi Sıtkı Koçman Caddesi No: 25/2 Kötekli / MUĞLA adresindeki Sıtkı Koçman Vakfı’na şahsen, Muğla ilçelerindekiler eğitim gördüğü Okul Yönetimi aracılığı ile, diğer illerde okuyan öğrencilerinde posta yolu ile müracaatları kabul edilecektir.

Burs Başvuru Koşulları ve Burs Başvurusu için TIKLAYINIZ

<

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>