Üniversiteli Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
Üniversite Öğrencilerinin ve Mezunlarının Buluşma Noktası

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

ÇEVAK (Çivrililer Eğitim Vakfı) Burs Başvurusu

ÇEVAK (Çivrililer Eğitim Vakfı) Burs Başvurusu
2022-2023 Burs Müracatları
Bu sene burs müracatları 01 EYLÜL ile 03-EKİM tarihleri arasında yapılacak olup detaylı bilgilere Çivril gazetelerinde yayınlanmış olup ayrıca Çivrilde vakıf ve muhtelif yerlere ilan asılacaktır. 16 EKİM günü İstanbuldaki öğrencilerle saat 13 de İstanbul da tanışma toplantısı yapılacak olup gelmeyen burs hakkını kaybedecektir

ÇEVAK tarafından her yıl değişen sayıda üniversite öğrencisine karşılıksız eğitim bursu verilmektedir.

Burs alacak öğrencinin;

-Çivril’li olması aranan ilk koşuldur.

-Türkiye dahilinde bir devlet üniversitesinde okumak, (Özel üniversitelerde burslu okuyanlar da burs alabilir)

-Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı olmak,

-Başarılı olmak,

aranan diğer önemli koşullardır.

Bu koşulları taşıyan öğrencilerden, ekonomik durumu en çok ihtiyaç gösterenlere ve geleceği parlak iyi bir üniversitede eğitim görenlere öncelik tanınır. Ayrıca, Üniversite sınavında ilçe bazında derece alan Çivril’li öğrencilere de 4 yıllık bir fakülteye kaydolmak kaydıyla burs verilmektedir.

Burslar, her öğretim yılında Kasım – Haziran arası 8 ay boyunca verilir. Burs verilecek öğrenci sayısı ve aylık burs miktarı, her yıl vakıf imkanlarına ve dışardan sağlanacak katkılara göre yeniden belirlenerek duyurulmaktadır.

Burs almak isteyenlerin her yıl yeniden müracaat etmesi gerekir. Müracaatlar, öğretim yılı başında duyurulacak zaman içinde ve istenen belgelerle birlikte vakfımızın Çivril Şubesi’ne yapılmalıdır. İnternet yoluyla müracaat imkanı şimdilik yoktur.

TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLERİZ.

<

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>