Üniversiteli Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
Üniversite Öğrencilerinin ve Mezunlarının Buluşma Noktası

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

Tekfen Vakfı (Tekfen Holding) Burs Başvurusu

Tekfen Vakfı (Tekfen Holding) Burs Başvurusu

ÖNEMLİ DUYURU! Devam eden bursiyerler için kayıt yenileme dönemi; Lise için 25 Ağustos – 2 Eylül 2022 olup, MYO ve üniversite için 26 Eylül – 5 Ekim 2022’dir.

• Tüm yeni adaylar için başvuru tarihi 3-16 Ekim 2022’dir. • 2022-2023 Eğitim Yılı için burs tutarları güncellenmiştir.

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, Tekfen Holding’in ortakları, kurucu üyeleri ve grup şirketleri tarafından 1999 yılında kurulmuş ve 2004 yılında Bakanlar Kurulu onayıyla “Kamu Yararına Çalışan Kurum” statüsü kazanmıştır.

Tekfen Vakfı, 2022 – 2023 eğitim yılı itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyan 550 başarılı öğrenciye burs verecektir.

Başvurunun temel şartı, adayların ailelerinde en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 11.977 TL ve altında olduğunun belgelenmesidir.

Tekfen Vakfı’nda burs alan bir öğrenci, okulundan, resmi (bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredisinden faydalanabilir, bursundan faydalanamazlar), özel kurum, kuruluş ya da STK’dan burs alamaz.

Tekfen Vakfı iki farklı kategoride burs vermektedir:

1) Kamuya Açık Burs Fonu (Grup Dışı Burslar)

Kamuya Açık Burs Fonu, Türkiye’deki en parlak fakat aynı zamanda maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere destek olmak içindir. Bu bursa Türkiye’de öğrenim gören, T.C. vatandaşı olan ve Burs Tahsis Kriterlerini (sitede inceleyebilirsiniz) yerine getiren 4-6 yıllık üniversite (lisans) öğrencileri başvurabilir. Bu fonun bursiyerlerini seçim yöntemi basit: en iyi olan kazansın!

2) Velisi Tekfen Çalışanı Olan Öğrenciler İçin Burs Fonu (Grup İçi Burslar)

Tekfen Vakfı’nın, 18 bini aşkın çalışanı olan geniş Tekfen ailesinin çocuklarının eğitimlerine destek olmak için oluşturduğu burs fonudur. Bu fonun bursiyerlerini belirleme yöntemi, öğrencinin akademik başarısıyla doğru, velisinin gelir seviyesiyle ters orantılı çalışan bir formüle dayanır. Diğer bir ifadeyle daha başarılı ve daha düşük gelir seviyeli adaylar, burs değerlendirme sürecinde diğer adayların önüne geçer. Bu fonun bursları için Türkiye’de öğrenim gören, T.C. vatandaşı olan ve Burs Tahsis Kriterlerini (sitede inceleyebilirsiniz) yerine getiren lise, meslek yüksek okulu ve üniversite öğrencileri başvurabilir.

Tekfen Vakfı, öğrencilerin eğitim sürelerinin tamamı boyunca destek olmayı amaçladığı için önceliği, okuduğu akademik birimi yeni kazanan adaylara vermektedir.

Kamuya Açık (Grup Dışı) Burs Başvuruları İçin:

 1. Öğrencinin fotoğrafı (Vesikalık olması şart değil. Yüzün net gözüktüğü, telefonla çekilmiş güncel bir fotoğraf da kullanılabilir.)
 2. Öğrencinin önlü arkalı kimlik fotokopisi
 3. İkametgâh Belgesi
 4. Adli Sicil Kaydı
 5. Okulu bu yıl kazandıysa: Öğrenci belgesi, sınav ve yerleştirme sonuç belgesi.
  Ara sınıftaysa: Bir önceki döneme ait transkript ve öğrenci belgesi ile sınav ve yerleştirme sonuç belgesi.
 6. Ailede en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirini gösteren belge (maaş ve ikramiye dahil, fazla mesai ve prim hariç)

Velisi Tekfen Çalışanı Olan Öğrenciler (Grup İçi) Burs Başvuruları İçin:

 1. ,Öğrencinin fotoğrafı (Vesikalık olması şart değil. Yüzün net gözüktüğü, telefonla çekilmiş güncel bir fotoğraf da kullanılabilir.)
 2. Öğrencinin önlü arkalı kimlik fotokopisi
 3. İkametgâh Belgesi
 4. Adli Sicil Kaydı
 5. Okulu bu yıl kazandıysa: Öğrenci belgesi, sınav ve yerleştirme sonuç belgesi.
  Ara sınıftaysa: Bir önceki döneme ait karne-transkript ve öğrenci belgesi ile sınav ve yerleştirme sonuç belgesi.
  (LGS ile sınavsız geçiş yaptıysa bu belgelere ek olarak ortaokul diploması.)
 6. Aile Nüfus Kayıt Örneği
 7. Tekfen’de çalışan 1. derece yakınınızın aylık brüt gelirini gösteren belge (maaş ve ikramiye dahil, fazla mesai ve prim hariç). (Bu belge hakkında şirketlerin insan kaynakları departmanları bilgilendirilmiş olup, ebeveyninizin talep etmesi halinde kendisine uygun belge verilecektir.)

<

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>